Your Pet, Our Passion.
Bavarski barvar

Bavarski barvar

Ta mišičast, srednje velik hrt je nekoliko daljši kot visok in odrasel tehta od 20 do 25 kg. Odrasli psi so visoki 47–52 cm, samice pa 44–48 cm. Kratka dlaka je rjava, rdeča s črno barvo na obrazu in jelenje rdeča s črno barvo na obrazu ali brez nje.

Potreba po spoznanju
  • Pes, primeren za lastnike z nekaj izkušnjami
  • Potrebuje dodatno šolanje
  • Uživa v aktivnih sprehodih
  • Rad se sprehaja eno do dve uri dnevno
  • Velik pes
  • Se zelo malo slini
  • Zahteva nego enkrat na teden
  • Non hypoallergenic breed
  • Rad komunicira in se oglaša
  • Ni pes čuvaj
  • Za življenje z drugimi hišnimi ljubljenčki ga bo morda treba šolati
  • Odličen družinski pes

Značaj

Pasma bavarski barvar je pogumna, mirna, zvesta in predana svojemu lastniku. Do neznancev je lahko zadržan, zato je zgodnja in dosledna socializacija še posebej pomembna. Šolanje je nujno, da zagotovite njegovo dobro odzivanje na vaš klic in mu omogočite, da uporablja svoj voh.

Zgodovina in izvor

Bavarski barvarji izvirajo iz srednjeveških lovskih psov. Iz teh prvotnih psov so se razvile različne pasme in tipi, vključno s hanoverskim barvarjem. Da bi vzredili lažjega psa, so hanovrskega barvarja križali z rdečim barvarskim barvarjem, v sedemdesetih letih 19. stoletja pa je nastal bavarski barvar, pasma krvosledcev, ki je lahko v gorskih območjih sledila hladnemu vonju ranjene divjadi. Leta 1912 je bil v Münchnu ustanovljen klub za to pasmo.

Kot pri mnogih pasmah lahko tudi pri njih pride do displazije kolkov (bolezni, ki lahko povzroči težave z gibanjem), zato je pomembno, da se pred vzrejo pri psu preveri stanje kolkov.

Ta pes je vzrejen za lov na ranjeno divjad, včasih tudi več dni, zato je zelo vzdržljiv in potrebuje vsaj dve uri ali več gibanja na dan. Bavarski barvar je delovna pasma, zato bo užival v sledenju in drugih pasjih športih, pri katerih se bodo urili njegov um, telo in nos! Zanesljiv odziv na vaš klic je bistvenega pomena, saj lahko postane gluh za vse prošnje, naj se vrne, ko enkrat začne slediti vonju.

Prehrana vašega psa mora vsebovati pravo ravnovesje vseh glavnih skupin hranil, vključno s stalno oskrbo s svežo vodo. Prav tako je pomembno, da redno ocenjujete njegovo telesno kondicijo in zagotovite, da vaš pes ostane v idealni formi. Ne pozabite ga nahraniti vsaj dvakrat na dan v skladu s smernicami za hranjenje z njegovo hrano. Bavarski barvar je nagnjen k napihnjenosti in težavam z želodcem; manjši in pogostejši obroki lahko pomagajo zmanjšati to tveganje.

Kratka dlaka je nezahtevna za vzdrževanje, saj jo je treba enkrat tedensko dobro skrtačiti. Med tem opravilom preverite tudi njegova ušesa in tačke.

Čeprav za mnoge pse tradicionalno velja, da se dobro razumejo z otroki, je treba vse pse in otroke naučiti, da se razumejo in medsebojno spoštujejo ter da so varni v družbi drug drugega. Kljub temu psov in majhnih otrok nikoli ne pustite samih, vse njihove medsebojne stike pa naj nadzoruje odrasla oseba.